DVD Návod na tělo

dvd_navod_na_telo

Naše DVD „Návod na tělo”
si můžete již nyní objednat:

Cena: 250 Kč
(tato cena nezahrnuje případné poštovní výlohy)
e-mail: zdenka.simova@gmail.com
Tel.: 721337296

Z naší fotogalerie

Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurz...

Dornova metoda plus

Dornova metoda plus a Breussova masáž,
to je nejúčinnější pomoc
při bolestech zad a kloubů!

 

Dornova
metoda plus

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci pomoci sobě a svým blízkým nebo klientům při akutních problémech, nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Dnes právem patří k jedné z nejvyhledávanějších alternativních metod při odstraňování příčin bolesti zad a kloubů. Je to jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy. V některých případech dokáže neuvěřitelně rychle srovnat rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, mravenčení v nohou i rukou , bolesti hlavy,  problémy s klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související bolesti, neplodnost, atd.

Proč Dornova metoda plus?

Zuzanka Prouzová s Jožkou Púrym, desítkami doporučených terapeutů a tisícovkami klientů odzkoušeli za řadu let další velice účinné techniky, které jsou nyní vloženy do DM plus a které jsou s úspěchem prezentovány i ve světě na kongresech Dornovy metody a dalších terapeutických technik. DM plus je tedy vysoce efektivně rozvinutá, stále živá a vyvíjející se metoda, postavená ale pevně na původní filosofii a učení pana Dorna.

Aplikování Dornovy metody plus se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Tlakem palce na obratle páteře a jejich vracením do správné polohy dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale též psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie proudění energie v těle a váznoucí detoxikace v orgánech a tkáních. Dornova metoda je považována za terapii celostní a její účinek se projevuje ve všech úrovních.

Dornova metoda plus se provádí přirozeným a volným aktivním  pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Při Dornově terapii se sval zaměstná přirozeným pohybem a nemá tak potřebu se bránit. S nově vzniklou skutečností, totiž uvedením kloubu do původní správné polohy, sval nebojuje, ale přijímá ji.

Dornova metoda plus se aplikuje maximálně na prahu bolesti. Mírná bolest způsobená tlakem ruky nebo palce rychle mizí. Bolest, kterou člověk vnímá před ošetřením bývá většinou silnější, než ta způsobená terapeutem a i ta po úspěšné terapii rychle mizí. Tři dny po aplikování Dornovy metody plus se doporučuje vyvarovat se prochladnutí a fyzické námaze. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet, až následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

Metoda sestává v podstatě ze dvou částí:
  1. vlastní terapie za aktivní pomoci klienta
  2. samostatná cvičení doma

Obě součásti jsou stejně důležité... Narovnání obratlů a kloubů samo o sobě nestačí, jestliže se neprovádí doma samostatné cvičení na odstranění nesprávných pohybových návyků. Domácí cvičení pomůže změnit pohybové stereotypy, zapojit do činnosti doposud nepoužívané svaly a uvolnit tím svaly přetěžované, stabilizovat nově vzniklou rovnováhu.

Počet aplikací Dornovy metody plus pro dosažení požadovaného stavu je individuální, většinou již po první terapii se dostaví úleva. Při aktivním postoji klienta k domácímu cvičení býývá velice často první terapie dostačující. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců.

 

Breussova masáž

Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje také Breussova masáž páteře. Breussova masáž cíleně pracuje na páteři, jejích vzpřimovačích a povrchových svalech, vytváří prostor plotýnkám a zároveň velmi jemně koriguje polohu jednotlivých obratlů. Je to velice relaxační a uvolňující masáž, při které se používá  třezalkový olej. Tento olej proniká velice hluboko a pomáhá při regeneraci meziobratlových plotének. Tím řeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž pouze zdegenerované, které se touto masáží obnovují.

  Více na www.Dornova-metoda.com

Luděk Šíma portrét 2016

Partnerské projekty

Návod Na Tělo - logo

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.
Nový, revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie...

www.NavodNaTelo.cz

 

logo EGSI web

Strukturální Integrace (Rolfing) je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Je to výsledek padesátiletého studia a praxe zakladatelky Dr. Idy Pauline Rolfové...

www.rolfguild.eu

 

www.casi-rolfterapie.cz

Česká pobočka EGSI.

www.casi-rolfterapie.cz

 

www.geopatogennizony.com/

Somavedic odstraňuje překážky, bránící tělu, aby se samo uzdravilo ...

www.somavedic.cz

 

Dornova metoda PLUS

... metoda je vhodná pro fyzioterapeuty, maséry a lékaře, ale je vhodná i pro zájemce odborného vzdělání.

www.dornova-metoda.com